VetKimlik Türkiye Evcil Hayvan Kimlik Kayit Sistemi; ilk başta ülkemizdeki sahipli ve sahipsiz pet hayvanlarina kalici bir kimlik kazandirma, onlari çalinma ve kaybolmalara karşi koruma, yurtiçi ve yurtdişi dolaşimini kolaylaştirma amaciyla kurulmuş uluslararasi mikroçip kimlik sistemidir.

Pet hayvanlarina yönelik olarak başlayan bu çalişmalarimiz daha sonra küçükbaş ve büyükbaş hayvanlari da kayit altina alma projesiyle daha da büyümüştür. Buradaki amaç ise; hayvan ve insan saGliGini çok yakindan ilgilendiren zoonoz (insandan hayvana, hayvandan insana geçen) hastaliklarla mücadele başta olmak üzere, hayvan hareketlerini kontrol altina almak, kaçak hayvan kesimlerinin önüne geçmek ve hayvanlarin soy kütüklerini kayit altina almaktir.

Evcil hayvan sahibi ile kamu kurum ve kuruluşlari arasindaki ilişkiler açisindan köprü görevi de gören VetKimlik Türkiye Evcil Hayvan Kimlik Kayit Sistemi, Avrupa BirliGi başta olmak üzere tüm dünyada yaygin olarak kullanilan mikroçip uygulamalarini ücretsiz veritabanina kaydetmektedir.

VetKimlik Türkiye Evcil Hayvan Kimlik Kayit Sistemi; Bünyesinde bulunan uzman kadrosu ve ekibiyle bu alanda tartişmasiz Türkiye’nin lider kuruluşudur.

 

 

 

SARK KEMiKAL SAGLIK MALZEMELERi SAN.VE TiC. LTD.STi.
DOGU SANAYi SiTESi 1.BLOK NO.20 YENiBOSNA / iSTANBUL * TEL: 0212  652 27 27 FAKS: 0212  652 33 00