VetKimlik Türkiye Evcil Hayvan Kimlik Kayıt Sistemi; ilk başta ülkemizdeki sahipli ve sahipsiz pet hayvanlarına kalıcı bir kimlik kazandırma, onları çalınma ve kaybolmalara karşı koruma, yurtiçi ve yurtdışı dolaşımını kolaylaştırma amacıyla kurulmuş uluslararası mikroçip kimlik sistemidir.

Pet hayvanlarına yönelik olarak başlayan bu çalışmalarımız daha sonra küçükbaş ve büyükbaş hayvanları da kayıt altına alma projesiyle daha da büyümüştür. Buradaki amaç ise; hayvan ve insan sağlığını çok yakından ilgilendiren zoonoz (insandan hayvana, hayvandan insana geçen) hastalıklarla mücadele başta olmak üzere, hayvan hareketlerini kontrol altına almak, kaçak hayvan kesimlerinin önüne geçmek ve hayvanların soy kütüklerini kayıt altına almaktır.

Evcil hayvan sahibi ile kamu kurum ve kuruluşları arasındaki ilişkiler açısından köprü görevi de gören VetKimlik Türkiye Evcil Hayvan Kimlik Kayıt Sistemi, Avrupa Birliği başta olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak kullanılan mikroçip uygulamalarını ücretsiz veritabanına kaydetmektedir.

VetKimlik Türkiye Evcil Hayvan Kimlik Kayıt Sistemi; Bünyesinde bulunan uzman kadrosu ve ekibiyle bu alanda tartışmasız Türkiye’nin lider kuruluşudur.

 

 

 

ŞARK KEMİKAL SAGLIK MALZEMELERİ SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ.
DOĞU SANAYİ SİTESİ 1.BLOK NO.20 YENİBOSNA / İSTANBUL * TEL: 0212  652 27 27 FAKS: 0212  652 33 00